Penzion Tábor Kostnický dům
 
ADRESA Penzion Kostnický dům
Pražská 220
Tábor 39001
Česká Republika
Pension-Tabor-Kostnicky-Dum@cz-hotel.eu
AKTUÁLNÍ POČASÍ
Denní tepl.: 3 °C
Noční tepl.: -1 °C
Vítr: 4 m/s
Penzion Kostnický dům ubytování Tábor Aktuální počasí skoro zataženo
Penzion Tábor Kostnický dům - Služba na recepci je 24 hodinPenzion Tábor Kostnický dům -  je k dispozici připojení na internetPenzion Tábor Kostnický dům - disponuje kavárnouPenzion Tábor Kostnický dům - K hotelu přísluší parkovištěPenzion Tábor Kostnický dům - disponuje restauracíPenzion Tábor Kostnický dům - přijímá creditní karty Eurocard/MastercardPenzion Tábor Kostnický dům - přijímá kreditní karty VISAPenzion Tábor Kostnický dům - přijímá kreditní karty American ExpressPenzion Tábor Kostnický dům - přijímá kreditní karty JCBPenzion Tábor Kostnický dům - přijímá kreditní karty Diners Club InternationalPenzion Tábor Kostnický dům - Pokoje jsou vybaveny vlastní koupelnouPenzion Tábor Kostnický dům - Pokoje jsou vybaveny vlastní toaletouPenzion Tábor Kostnický dům - Pokoje jsou vybaveny televizorem
 
Doporučte tyto stránky:

Penzion Kostnický dům / Tábor

Penzion Kostnický dům leží na hlavní přístupové cestě do historického jádra města Tábor, na pěší zóně v Pražské ulici těsně před vyústěním na Žižkovo náměstí. Hlavní předností Kostnického domu č. p. 220, jednoho z nejhezčích a nejvzácnějších táborských objektů, je jeho ideální poloha.

Ubytování
Penzion Kostnický dům v Táboře nabízí ubytování ve 2 jednolůžkových a 2 dvoulůžkových pokojích a 2 dvoulůžkových apartmánech. Celková kapacita je 10 lůžek, s možností 3 přistýlek. Součástí všech pokojů je kuchyňka a sociální zařízení (sprcha, v apartmánech vana, a WC), televizní přístroj a přípojka na internet. Ve společenské místnosti je k dispozici PC s připojením na internet. K penzionu můžete také využít zasedací místnost s kapacitou cca 20 míst, kterou je možno využít k různým příležitostem (školení, neformální setkání, večerní posezení apod.).

Gastronomie
Penzion Kostnický dům v Táboře neposkytuje snídaně. V nejbližším okolí ve vzdálenosti 50 až 100 m je několik zařízení, která snídaně buď přímo poskytují a nebo zde lze zakoupit základní potraviny. V domě č. 13 ve vyústění Pražské ulice na Žižkovo náměstí vzdálenost 50 m od penzionu poskytují denně od 8.00 do 11.00 několik druhů snídaní. Kavárna je situována v přízemí samotného penzionu -vstup z Pražské ulice je v provozu každý den od 8.00.

Okolí
Penzion Kostnický dům v Táboře se nachází v historickém centru Tábora s množstvím historických budov a uliček, kde dominuje především gotika a renesance. Navštívit lze táborské podzemí, vyhlídku z kostelní věže, hrad Kotnov. V centru města Tábor je rozsáhlá vodní plocha rybníku Jordán, samotné město je postaveno nad řekou Lužnice. V okolí je zajímavá příroda a množství zajímavých turistických cílů.

Historie
Město Tábor bylo založeno roku 1420 a jeho počátky jsou úzce spojeny s Janem Žižkou a husitstvím. Rostlo a udržovalo si svoji svobodu neuznávajíc nového českého krále Zikmunda jako svého vládce. I přesto získalo v roce 1437, právě od Zikmunda, statut královského města